فرزند سوم، بلوغ اپل واچ – قسمت دوم

اپل واچ نسل 3 - آروند

در ادامه بخش اول معرفی اپل واچ ۳ به بررسی موارد زیر می پردازیم

برنامه ها و نرم افزار

 

اپل واچ 3

در  بخش نرم افزاری تفاوتی بین اپل واچ جدید و قبل مشاهده نمی شود و به نوعی دو ساعت یکسان هستند. شرکت اپل قصد داشته در ۱۹ سپتامبر سیستم عامل watchOS 4 را برای هر سه ساعت هوشمند خود منتشر کند.

البته با توجه به سخت افزاری قدرتمندتر در اپل واچ سری ۳، باید تفاوت هایی در عملکرد پردازشی دو مدل شاهد باشیم. همچنین احتمال داشته عملکرد سیری نیز سریعتر از نسخه دوم باشد.

اما جالب ترین نکته درباره اپل واچ جدید، موجی از برنامه های تازه برای این ساعت است. انتظار داریم بزودی دو برنامه Spotify و Audible را در نسل سوم ساعت هوشمند اپل مشاهده کنیم. همچنین نسخه های غیرارتباط سلولی اپل واچ سری ۳ ممکن است تجربه هیجان انگیز کمتری نسبت به مدل ارتباط سلولی اپل واچ سری ۳ داشته باشد.

همین امر موجب شد تا اپل برنامه ای برای ادامه فروش ساعت هوشمند پیشین خود نداشته باشد و افزایش فروشی را برای مدل جدید به ارمغان آورد.

عمر باتری

اپل واچ 3

یکی از تغییرات چشمگیر در نسل سوم ساعت اپل، بهبود عمر باتری بود که به لطف پردازنده جدید ۵۰ درصد بهره وری بیشتری در مصرف انرژی شاهد خواهیم بود. این موضوع چیزی است که در هر ساعت هوشمندی نمی توان مشاهده کرد و یک مسئله کم نظیر محسوب می شود.

به گفته اپل هر دو مدل اپل واچ ۳ عمر باتری ۱۸ ساعته ای دارند که اگرچه در مقایسه با Fitbit Ionic با عمر باتری ۴ روز نباید عملکرد بزرگی دانست، اگرچه محصول اپل با برخی ویژگی های بیشتری همراهی می کند.

با این حال صاحبان اپل اگر استفاده خاصی از ساعت هوشمند جدید نداشته باشند، شاید بتوانند ۲ روزی را با آن همراهی کنند. اگرچه نباید انتظار عمر باتری در سطح محصولات فیت بیت و چندین برند دیگر را داشت.

ارزش

اپل واچ 3

اپل در حال حاضر فروش اپل واچ سری ۲ را به دلیل جایگزینی اپل واچ سری ۳ ارتباط غیرسلولی، متوقف کرده است. نسخه ارتباط غیرسلولی اپل واچ سری ۳ قیمتی ۳۲۹ پوندی داشته و نسبت به اپل واچ سری ۲ با قاب آلومینیومی که ۳۶۹ پوند هزینه دارد، ارزان تراست.

بنابراین هنگام خرید می توان دریافت که سری ۳ با قیمت کمتر ارزشمندتر از سری ۲ است. نسل جدید اپل واچ گذشته از بهبود طراحی ظاهری، ویژگی هایی همچون سری ۲ شامل حال آن شده که با هزینه کمتر قابل خریداری است. بنابراین باید آن را نسبت به سری ۲ با برخی ویژگی های کمتر مناسب تر دانست.

نتیجه گیری

اپل واچ 3

تغییرات عمده ای چون طراحی بهبودیافته، سخت افزارقدرتمندتر، ارتباط سلولی و برخی دیگر، اپل واچ سری ۳ را نسبت به سری ۲ ارزشمندتر ساخته است.

بنابراین اگر در بین دو راهی هستید که کدامیک از نسل های ساعت هوشمند اپل ارزش خرید بیشتری دارند و باید آن را مناسب دانست، قطعا باید نسل جدید را انتخاب کرد.

زیرا اپل با افزودن ویژگی های جدید، تجربه ای متفاوت به کاربران خود ارائه می دهد و اپل واچ سری ۳ یک دستگاه فوق العاده برای تجربه جدید است.

اگرچه در نگاه نخست تغییرات چشمگیر نباشند اما با اندکی کاربری می توان به ویژگی ها و تفاوت ها پی برد. به هر حال شرکت اپل از ۲۲ سپتامبر فروش اپل واچ سری ۳ را آغاز می کند و پیش فروش نیز پیشتر آغاز شده است. اگر به دنبال یک ساعت هوشمند باکیفیت و کامل هستید، قطعا این نسل از محصول اپل شما را راضی نگه خواهد داشت.

 

منبع:Stuff.tv

برچسب ها:
, ,
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نوشته های مرتبط

هنگام خریدن یک دستگاه آیفون، یکی از سوالاتی که ذهن کاربران را به خود مشغول می کند کد ICCID است. در این مقاله تصمیم داریم تا بررسی کنیم کد ICCID چیست و چه کاربردی دارد؟...