معرفی Xbox One

Xbox One - آروند

مایکروسافت، یکی از کمپانی های مدعی در زمینه تولید و عرضه کنسول های بازیست که از گذشته، در این عرصه نامدار بوده است. در این مقاله تصمیم داریم تا به تشریح و معرفی کنسول بازی مایکروسافت ایکس باکس بپردازیم.

طراحی

در اولین مواجهه با ایکس باکس وان، طراحی آن شما را شگفت زده نخواهد کرد. پس منتظر روبرو شدن با یک محصول با طراحی فوق العاده مانند ایکس باکس ۳۶۰ نباشید. طراحی این محصول ساده است و با لمس آن، حس سفت و سختی آن به خوبی منتقل می شود!

Xbox One - آروند

در این قسمت باید به این موضوع توجه داشت که ایکس باکس وان، فضای بیشتری را در مقایسه با ایکس باکس ۳۶۰ یا حتی پلی استیشن ۴ اشغال می کند. و از آنجایی که آداپتور برق آن نیز خارج از دستگاه است، آمادگی اختصاص دادن یک فضای زیاد را به این دستگاه داشته باشید.

اگر مسئله فضا برای شما اهمیت دارد، لازم است تا پیشنهاد کنیم که نسخه اسلیم ایکس باکس وان را تهیه کنید. نسخه اسلیم حدود ۴۰ درصد از نسخه معمولی کوچکتر است و منبع برق آن نیز درون دستگاه قرار گرفته است. البته باید اذعان کرد که طراحی نسخه اسلیم نیز زیباتر بوده و رنگ سفید آن طرفداران بسیاری دارد!

Xbox One S - آروند

کنترلر

ایکس باکس وان یک کنترلر جدید نیز دارد. اولین تفاوت بزرگ این کنترلر در مقایسه با کنترلرهای ایکس باکس ۳۶۰ در محل قرارگیری باطری آن است. همچنین مایکروسافت با عرضه یک به روز رسانی، به کاربران این اجازه را داده تا بتوانند بسته به بازی ها و شرایط مختلف، کاربرد دکمه ها را تغییر دهند.

Xbox One - آروند

در کنار این کنترلر، یک هدست نیز وجود دارد که به خود کنترلر وصل می شود و برای آنلاین بازی کردن گیمر ها بسیار مناسب است.

Kinect

حسگرهای Kinect نیز در ایکس باکس وان ایکس به روز رسانی شده اند. شما می توانید با کینکت با فرمان های صوتی و حرکتی محیط سیستم عامل را کنترل کنید. بازی های مختلفی نیز برای آن عرضه شده اما منتشر نشدن مضامین خاصی برای کینکت از سوی مایکروسافت؛ باعث شده تا کاربران دل خوشی از کینکت نداشته باشند.

Xbox One - آروند

عملکرد و کارایی

یکی از قابلیت های جالب ایکس باکس وان، فیلم گرفتن و عکس برداری از جریان بازی است. با دوبار فشردن دکمه هوم روی کنترلر می توان از جریان بازی فیلم و عکس گرفت و آن را به اشتراک گذاشت.

یکی دیگر از قابلیت های جالب ایکس باکس وان، ذخیره Save های بازی به دو صورت است. یکی بر روی دستگاه، و دیگری بر روی فضای ابری سرورهای ایکس‌ باکس لایو. با این قابلیت می توانید با اکانت خودتان و از روی کنسول دیگری، از سیو خودتان بازی کنید.

اما شاید مهم ترین بخش کارایی، مربوط به بازی ها باشد. باید به این نکته اشاره کرد که بازی های انحصاری ایکس باکس وان در مقایسه با پلی استیشن ۴ کمتر است. اما این بازی ها هم آنقدر جذاب هستند که کاربران را به خرید این کنسول بازی وادار کنند! بازی های دیگر هم قابلیت اجرا شدن را دارند. برای مثال می توان بازی های پلی استیشن ۴ را با عملکرد خوبی بر روی این کنسول مشاهده کرد. گرچه افت وضوح تصویر در این مورد وجود دارد.

Xbox One - آروند

Xbox One - آروند

جمع بندی

ایکس باکس وان، یک کنسول بازی موفق، و همچنین یک دستگاه مناسب برای فیلم دیدن و تماشای مضامین مختلف است. به نظر می رسد که هدف مایکروسافت از طراحی این محصول، درست کردن یک دستگاه موفق برای بازی کردن، فیلم دیدن و گوش دادن به موسیقی است. هدفی که مایکروسافت به آن رسیده است. اما در اینجا می توان دوباره تکرار کرد که اگر نگران فضای زیاد اشغال شده توسط ایکس باکس وان هستید و از اندازه بزرگ دستگاه می ترسید، بهتر است تا نگاهی به نسخه اسلیم آن هم بیاندازید.

لازم به ذکر است برای آسودگی در خرید کالای اصلی و قانونی و خرید ایکس باکس با گارانتی آروند می‌توانید از نمایندگان فروش ما در سراسر ایران و نیز از طریق فروشگاه‌های اینترنتی معتبر اقدام فرمایید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نوشته های مرتبط

شرکت مایکروسافت برای مدتی این کنسول را به اسم رمز اسکورپیو معرفی کرد و با گذشت یک سال در نهایت طی کنفرانس E3 2017 خود آن را به عنوان XBOX ONE X عرضه داشت. این...

نینتندو سوییچ را می توان یک کنسول بازی ترکیبی خانگی - دستی دانست. این محصول به طور رسمی در اکتبر ۲۰۱۶ معرفی شد. می توان سوییچ را یک تبلت دانست که قابلیت اتصال به تلوزیون شما...