آیفون ۱۰ از ابتدا بدون سنسور اثر انگشت بوده است

آیفون 10 - آروند

از زمانی که خبر انتشار یک آیفون متفاوت منتشر شد، پیش بینی ها و گمانه زنی ها در مورد محصول انقلابی اپل آغاز شدند. زمانی که همگان از حذف دکمه هوم در آیفون ۱۰ و صفحه نمایش بدونه حاشیه آن اطمینان حاصل کردند، یک سوال اساسی برای کاربران ایجاد شد: “حسگر اثر انگشت در آیفون ۱۰، کجا قرار می گیرد؟”

این سوال آنقدر مهم بود، که تقریبا اکثر شایعات پیش از معرفی رسمی این محصول را به سمت خود کشاند! کارشناسان هر روز در مورد محل قرارگیری حسگر اثر انگشت اظهار نظر می کردند و بسیاری از آنان معتقد بودند که علت تاخیر در عرضه آیفون ۱۰ نیز رویارویی اپل با همین مشکل است. ما نیز در کانال تلگرامی آروندتک، تمامی گزینه های روی میز اپل برای محل قرارگیری حسگر اثر انگشت را مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. جالب است بدانید که در این باره فیلم های ضد و نقیض بسیاری نیز منتشر شدند که حاکی از نمونه های آزمایشی اپل برای یافتن محل مناسب حسگر اثر انگشت بودند.

چند ساعتی قبل از رونمایی رسمی از آیفون ۱۰، همگان پیش بینی می کردند که این آیفون فاقد حسگر اثر انگشت است. پیش بینی که تحقق یافت. و وظیفه تامین امنیت این دستگاه را فقط حسگر های تشخیص چهره سه بعدی بر دوش می کشند.

آیفون X - آروند

اما روز گذشته، معاون ارشد بخش مهندسی سخت‌افزار محصولات اپل در اظهار نظری عجیب گفته است:

“من شایعاتی را شنیده‌ام که ادعا می‌کرد اپل نمی‌تواند سنسور اثرانگشت را به‌گونه‌ای توسعه دهد که از زیر شیشه به خوبی عمل کند؛ بنابراین، این شرکت حسگر اثرانگشت را (از آیفون ۱۰) حذف کرده است. به گمانم، سیستم تشخیص چهره روش بهتری به منظور احراز هویت کاربران باشد؛ با مشخص شدن عملکرد Face ID، متوجه شدیم که می‌توانیم محصولی در حد انتظارات‌ ارائه دهیم. به همین جهت، وقت خود را به منظور انتقال سنسور اثرانگشت به پنل پشتی یا زیر شیشه (نمایشگر) یا حتی لبه‌های گوشی هدر نداده‎ایم زیرا چنین تغییراتی، می‌توانست ما را از رسیدن به خواسته‌مان که ارائه سیستم Face ID با بالاترین کیفیت بود؛ منحرف کند.”

این بدان معناست که اپل از ابتدا، هیچ تصمیمی برای عرضه آیفون ۱۰ با حسگر اثر انگشت نداشته و هیچگاه وقت خود را بر روی این موضوع تلف نکرده است! در حقیقت این مقام مسئول با این گفته هایش، بر تمامی تصاویر و فیلم های انتشاری از نمونه های آزمایشی آیفون ۱۰ که دارای این حسگر بودند خط بطلان کشیده است!

نظر شما چیست؟ آیا اپل در یافتن مکانی مناسب برای حسگر اثر انگشت شکست خورده و یا از ابتدا تصمیمی بر استفاده از آن نداشته؟ آیا حسگر تشخیص چهره آیفون ۱۰ می تواند جایگزین خوبی برای تاچ آی دی باشد؟

برچسب ها:
,
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نوشته های مرتبط

سال هاست که برند آمریکایی اپل، توانسته کاربران زیادی را در زمینه تکنولوژی به خود جذب کند. این کمپانی که سابقه درخشانی در تولید گجت های تکنولوژی دارد، در میان کاربران ایرانی هم مورد توجه...

همانطور که در خبرها خواندید، فاز اول طرح رجیستری در حال اجرایی شدن است و در کنار آن، مدل های مشخصی از برندهای مختلف به تدریج در حال اضافه شدن به دایره رجیستری می باشند....

در ادامه بخش اول معرفی اپل واچ ۳ به بررسی موارد زیر می پردازیم برنامه ها و نرم افزار   در  بخش نرم افزاری تفاوتی بین اپل واچ جدید و قبل مشاهده نمی شود و به نوعی دو...