اپل ارزشمند ترین برند جهان است!

موسسه تحقیقاتی InterBrand هر ساله با ارزش ترین برند های جهان را اعلام می کند و در تازه ترین گزارش خود، لیستی از بهترین برندهای دنیا را منتشر کرده است.

InterBrand معمولا ارزش کلی کمپانی ها را بر اساس سه فاکتور مورد بررسی قرار می دهد.

  1. عملکرد مالی
  2. تاثیر برند بر انتخاب های مشتریان
  3. میزان قدرت برند در تعیین قیمت های بالا

در این لیست برای پنجمین سال متوالی، کمپانی آمریکایی اپل توانسته عنوان با ارزش ترین برند جهان را کسب کند. پس از آن به ترتیب گوگل و مایکروسافت در مقام های دوم و سوم قرار دارند. جالب است بدانید که کمپانی اپل با ۱۸۴ میلیارد دلار ارزش با مقام دوم که ۱۴۱ میلیارد دلار ارزش دارد، فاصله نسبتا زیادی را ایجاد کرده.

اپل با ارزش ترین برند جهان - آروند

در رده های چهارم تا دهم نیز به ترتیب کوکاکولا، آمازون، سامسونگ، تویوتا، فیسبوک، مرسدس بنز و IBM قرار دارند.

میزان رشد کمپانی های مختلف نیز جالب است، برای مثال فیسبوک با ۴۸ درصد رشد برای دومین سال پیاپی بیشترین میزان رشد را داشته و بعد از آن، آمازون با ۲۹ درصد و ادوبی با ۱۹ درصد به ترتیب در مقام های دوم و سوم قرار دارند. این درحالیست که ارزش برند اپل نسبت به سال گذشته تنها ۳ درصد افزایش داشته است.

موسسه InterBrand در سال گذشته، ادعا کرده که اکوسیستم اپل نقش مهمی در افزایش ارزش برند این کمپانی دارد. اما اکثر تحلیلگران کیفیت بالای محصولات ارائه شده از سوی این کمپانی را در کنار اکوسیستم یکپارچه اپل در سال های گذشته، علت ارزش بالای این برند می دانند.

کمپانی اپل، سال هاست که با ارائه محصولات سخت افزاری و نرم افزاری با کیفیت و لوکس خود، توانسته نظر کاربران زیادی را به سوی خود جلب کند.

اپل با ارزش ترین برند جهان - آروند

برچسب ها:
1Comment
  • اپل استور
    Posted at ۱۸:۵۰h, ۳۰ مهر پاسخ دادن

    خیلی خوب بوود

ارسال دیدگاه

نوشته های مرتبط

شرکت اپل هر سال سپتامبر با محصولات جدیدی طرفداران خود را متعجب می سازد. محصولاتی که همیشه از سری آیفون و اپل واچ هستند و با تغییرات گسترده ای که دارند، نظر طرفداران را به...

هنگام خریدن یک دستگاه آیفون، یکی از سوالاتی که ذهن کاربران را به خود مشغول می کند کد ICCID است. در این مقاله تصمیم داریم تا بررسی کنیم کد ICCID چیست و چه کاربردی دارد؟...