رجیستری و آیفون ۱۰ مسافری!

طرح رجیستری و آیفون 10 - آروند

همانطور که در خبرها خواندید، فاز اول طرح رجیستری در حال اجرایی شدن است و در کنار آن، مدل های مشخصی از برندهای مختلف به تدریج در حال اضافه شدن به دایره رجیستری می باشند. پیشتر در خبرها گفتیم که آیفون های ۱۰ موجود در بازار که اغلب از مبادی قاچاق و غیر رسمی وارد کشور شدند، با محدودیت در فعالسازی مواجه خواهند شد و فقط به مدت محدودی فعال خواهند بود. در اینجا لازم است اشاره کنیم که ما در کانال تلگرامی آروندتک، اخبار رجیستری را به صورت کامل پیگیری می کنیم و پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از اخبار جدید این طرح، به آروندتک بپیوندید.

اما در خبری تازه، بنا بر اطلاعیه های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک ایران، واردات مسافری یا همان چمدانی آیفون ۱۰ ممنوع اعلام شده است. این بدان معناست که هر مسافر تنها می تواند یک دستگاه آیفون ۱۰ را همراه خود وارد کشور کند. در کنار این ها، کسانی که آیفون ۱۰ همراه خود دارند، موظف هستند این موضوع را به گمرک محل ورود به کشور اعلام کنند تا دستگاه آن ها در سامانه گمرک ثبت شود. در غیر اینصورت آیفون ۱۰ آن ها تنها به مدت ۳۰ روز فعال خواهد بود.

بنابراین اگر از کشورهای خارجی، آیفون ۱۰ مسافری با خود آوردید، حتماً با پاسپورت به گمرگ مسافری فرودگاه ورودی‌تان به کشور مراجعه کنید. پس از پرداخت هزینه های گمرک و ثبت کد IMEI دستگاهتان و اطمینان از فعال بودنش می‌توانید آن را با داشتن شرایطی، تحت پوشش ضمانت آروند هم قرار دهید.

توصیه می کنیم تا جای ممکن از خرید آیفون ۱۰ خودداری کنید و منتظر واردات رسمی آیفون ۱۰ از مبادی قانونی (توسط آروند) باشید.

به روز رسانی:
حقوق و عوارض گمرکی واردات گوشی تلفن همراه مسافری ۱۶ درصد ارزش گمرکی بعلاوه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است. توصیه می کنیم به منظور کاهش هزینه ها و اطمینان در دریافت کالای اصل، محصولات اپل را از واردکنندگان رسمی مانند آروند تهیه فرمایید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نوشته های مرتبط

سال هاست که برند آمریکایی اپل، توانسته کاربران زیادی را در زمینه تکنولوژی به خود جذب کند. این کمپانی که سابقه درخشانی در تولید گجت های تکنولوژی دارد، در میان کاربران ایرانی هم مورد توجه...

این روزها یکی از خبرهای مهم حوزه تکنولوژی در کشورمان، زمزمه های فعال سازی طرحی با نام "رجیستری" است. به همین دلیل تصمیم داریم تا بررسی کنیم، طرح رجیستری چیست و چرا اهمیت دارد؟ رجیستری، طرحیست...