وضعیت خدمات پس از فروش در صنعت IT رو به بهبود است!

خدمات پس از فروش در صنعت IT

مدیرعامل شرکت آروند اعلام کرد: اقدامات اخیر صورت گرفته در حوزه خدمات پس از فروش موجب شد تا شرکت‌های گارانتی دهنده کیفیت خدمات دهی خود را افزایش داده و نگاه مردم نسبت به گارانتی در این صنعت بهبود یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آروند ، امیرمیثم گیاهی در گفت و گوی زنده با رادیو تهران با بیان این مطلب افزود: مفهوم خدمات پس از فروش در کشور طی سالهای اخیر به دلیل افزایش نرخ ارز و همچنین بهای محصولات IT و ICT برای مشتریان از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

وی گفت: به دلیل استفاده اکثر افراد جامعه از محصولاتی همچون گوشی های هوشمند ، تبلت ، لپ تاپ و … توجه به موضوع گارانتی نیز در جامعه اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
مدیر عامل شرکت آروند تصریح کرد: متاسفانه در سال های اخیر به دلیل عملکرد نادرست برخی مراکز، ذهنیت منفی از کارت های گارانتی در افکار عمومی به‌وجود آمده است.
به گفته وی به منظور ارائه خدمات پس از فروش مناسب به مردم و همچنین رعایت حقوق مصرف کنندگان ، دستگاه‌های متولی از جمله وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اجرای طرحی مشترک اقدام به ساماندهی و جمع آوری کارتهای گارانتی تقلبی در بازار نمودند.
وی تاکید کرد: با اجرای این طرح بیش از ۲ هزار کارت گارانتی غیر معتبر از بازار جمع آوری شد.
به گفته وی در این طرح همچنین ۵۰ شرکت رسمی برای ارائه خدمات رسمی به مشتریان در بخش ها و برندهای مختلف شناسایی شدند که مشخصات این شرکتها در سایت اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران قابل مشاهده است.
برای اطلاع بیشتر از متن این گفت و گو به فایل زیر گوش کنید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نوشته های مرتبط

خبرگزاری میزان- یک کارشناس حوزه IT گفت: با اجرای طرح رجیستری ضمن افزایش درآمدهای دولت از محل واردات قانونی گوشی های تلفن همراه به کشور، منافع مصرف کنندگان نیز به‌صورت مطلوبی تامین خواهد شد. به گزارش...

مدیرعامل آروند اعلام کرد: دومین روز دوره آموزشی فروش حرفه ای ویژه نمایندگان فعال گارانتی آروند امروز سه شنبه در مجتمع آموزشی بن ژیوار تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آروند، امیر میثم گیاهی با...

تصویر روز: نهمین کنفرانس ملی راهکارهای توسعه خدمات پس از فروش و پشتیبانی در ایران در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. این کنفرانس هرساله به منظور تبیین جایگاه خدمات پس از فروش و بحث و تبادل‌نظرپیرامون مباحث مختلف در این حوزه...